Hudební agentura / Kateřina Pavlíková

Kateřina Pavlíková

Kateřina Pavlíková

Kateřina Pavlíková patří k výrazným osobnostem české saxofonové scény. Její hudební aktivity představují široký záběr, v jehož středu stojí hra na saxofon jako koncertní nástroj.

Po maturitě na gymnáziu se rozhodla pokračovat ve studiích hry na příčnou flétnu a saxofon na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (absolutorium v roce 2005). Již v roce 2001 se stala vítězkou stipendijní soutěže Yamaha a CMI Melodia.
Velkou příležitostí se pro ni stal příchod do Bohemia Saxophone Quartet roku 1999, ve kterém hraje na barytonový saxofon a působí dodnes.

Kateřina Pavlíková spolupracuje s předními českými symfonickými a komorními tělesy. Jako sólistka vystoupila se Symfonickým dechovým orchestrem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Jihočeskou komorní filharmonií, Komorním orchestrem Berg, Lvovskou komorní filharmonií ad.

Její hráčské kvality jsou pro posluchače zaznamenány na CD Bohemia Saxophone Quartet History of Jazz (2009) a Saxcriptions (2005) – zde se představuje také jako aranžérka skladeb, dále na CD Homage to Jaroslav Ježek Rudolfinum Jazz Orchestra (2006), Jazz na Hradě Štěpán Markovič Saxtetu (2006), Just Floating Lightly Petr Kořínek Jazz Orchestra (2004) a mnoha nahrávkách pořízených pro Český rozhlas.

V současné době se věnuje i předávání svých zkušeností nabytých koncertní uměleckou činností a studiem u vynikajícího francouzského saxofonisty Philippa Portejoie. S úspěchem provádí semináře a masterclassy v Čechách i v zahraničí (Paříž 2010, Oslo 2009, Lvov 2005, Madona 2004). Od roku 2011 působí jako pedagog hlavního oboru hra na saxofon na konzervatoři v Českých Budějovicích.

 

Programové tipy:

České tance - SaxWork Quartet (4 saxofony)
Dvořák, Smetana, Martinů


Saxofon klasický i exotický – duo saxofon a klavír
C. Debussy, M. Ravel, E. Nazareth

Tipy pro orchestrální koncert:

A. Glazunov - Koncert pro saxofon a orchestr

 

Fotogalerie

Kateřina Pavlíková
Kateřina Pavlíková
Kateřina Pavlíková
Kateřina Pavlíková
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus