Hudební agentura / SIEMPRE NUEVO - kytarové duo

SIEMPRE NUEVO - kytarové duo

SIEMPRE NUEVO - kytarové duo

 • Kytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu roku 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (*1982) a Patrickem Vacíkem (*1984). V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru, kde získali své první hodiny komorní hry u prof. Thomase Müller-Peringa a prof. Mathise Christopha.


 • V květnu 2008 duo vyhrálo svojí první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zvání na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku. Důležitým mezníkem v kariéře tohoto souboru se stalo pozvání na Mezniárodní hudební veletrh v Shanghaii 2010. Následovala řada koncertů a mistrovských kurzů v dalších čínských městech (Qingdao, Suzhou, Xuzhou, Guangzhou).

 • Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce - vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Tato všestranost a navíc velmi svěží a výrazná interpretace byly mnohokrát kladně oceněny jak publikem, tak i hudebními kritiky:

 • "Tito čeští kytaristé […] prokázali interpretacemi Granadose a Piazzolly světový formát."
  (Thüringer Allgemeine, září 2009)

  "Delikátní a intenzivní: duo Siempre Nuevo. […] Matěj Freml a Patrick Vacík jsou – každý svým způsobem – muzikanti par excellence."
  (Cuxhavener Nachrichten, 1. září 2009)
 • diskografie souboru čítá dvě CD, obě vydaná u společnosti Arco Diva ("First Steps" r. 2010 a Domenico Scarlatti - Sonatas r. 2012)

www: www.siempre-nuevo.com

Diskografie SIEMPRE NUEVO - kytarové duo

SIEMPRE NUEVO - kytarové duo DOMENICO SCARLATTI - SONATAS FOR GUITAR DUO
SIEMPRE NUEVO - kytarové duo FIRST STEPS - SIEMPRE NUEVO

Fotogalerie

SIEMPRE NUEVO - kytarové duo
SIEMPRE NUEVO - kytarové duo
SIEMPRE NUEVO - kytarové duo
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou