Hudební agentura / Felix Slováček ml.

Felix Slováček ml.

Felix Slováček ml.

V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy. V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“.

Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista. Úspěšně vystoupil i s Filharmonií Bohuslava Martinů, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou Filharmonií, Conca Collegium, Orchestr Atlantis, Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Musica Minore, Komorní orchestr Antonína Dvořáka, Pražský filmový orchestr a dalšími, kde se představil jako zpěvák, klarinetista a saxofonista.

V roce 2007 se zúčastnil 10. festivalu swingové hudby, kde figuroval jako zpěvák v cyklu koncertů s australským legendárním trumpetistou, skladatelem a členem GRP allstar Big Bandu, Jamesem Morrisonem. V roce 2010 vystoupil na Jazzovém festivalu v Mikulově s RTV Big Bandem a Třeboňských Nocturnech jako sólista s Big Bandem Gustava Broma v roce 2011. Dále např. na  festivalech Jazz bez hranic, Moravia Music Fest, 10. Jazzového festivalu v Mikulově „pocta Karlu Kraugartnerovi“, na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013 a dalších. Vystupoval na mnoha koncertech a festivalech klasické nebo swingové hudby jak sólově, tak s orchestry v Čechách na Slovensku, Německu, Rakousku, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku a v Číně.


Své dirigentské zkušenosti získal při dirigování Big Bandu Felixe Slováčka a navštěvoval soukromé hodiny u prof. Jaroslava Vodňanského. Dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů na Mezinárodním hudebním festivalu Eduarda Nápravníka, Severočeskou Filharmonii při turné 2014 po ČR s legendární skupinou Nezmaři nebo Karlovarský symfonický orchestr, kde spolupracoval se slavným violoncellistou Michailem Utkinem /RUS/.

Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Českého zpěváka Karla Gotta po České a Slovenské republice s Big Bandem Felixe Slováčka, kde zpívá a je doposud stálým hostem. S Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do severního Německa a Španělska.


Roku 2010-2011 odjel na studijní stáž do norského Osla na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, studoval jazz vocals ensemble na jazzovém oddělení a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andrease Sundéna.

Je členem Pražského saxofonového kvarteta a Eduard Nápravník tria. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního Hudebního Festivalu Eduarda Nápravníka.

 


Diskografie Felix Slováček ml.

Felix Slováček ml. THE RHYTHM OF THE MASTERS

Fotogalerie

Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK