Hudební agentura / Patrick Gallois

Patrick Gallois

Patrick Gallois

Patrick Gallois je předním mezinárodním flétnistou. Kromě sólové hry na flétnu se také věnuje dirigování. Od 17 let studoval hru na flétnu u Jean-Pierre Rampala na pařížské konzervatoři a už v 21 letech získal post 1. flétnisty v prestižním Francouzském národním orchestru pod vedením Lorina Maazela. Spolupracoval se světově významnými dirigenty, jakými jsou Leonard Bernstein, Seiji Ozawa, Pierre Boulez, Karl Boehm, Eugen Jochum, Sergiu Celibidache a ostatní. V roce 1984 zakončil svoji činnost jako orchestrální hráč a začal se plně věnovat sólové kariéře.

Patrick Gallois dále pravidelně vystupuje a natáčí s takovými dirigenty, jakými jsou Neville Marriner, Lorin Maazel, Antal Dorati, Leif Segerstam, Yuri Bashmetová, Natálie Gutmanová, a mnoho dalších.

Jako sólista je velmi žádán u předních evropských a světových orchestrů. Koncertuje s Monte Carlo Philharmonic Orchestra, Capitole de Toulouse, Chamber Orchestra of Lausanne, Orquestra de Euskadi, Oregon Symphony Orchestra, Orchestre National de Belgique, Helsinki Philharmonic, Lahti Symphony, Orchestre d'Auvergne, Sinfonia Varsovia, Danish Radio Symphony Orchestra, Deutsche Kammerakademie Neuss, Kolner Kammerorchester, Edmonton Symphony Orchestra, London Mozart Players, Orpheus Chamber Orchestra, a dalšími významnými hudebními tělesy.

Pravidelně vystupuje v  Německu, Japonsku a Izraeli. Jako uznávaný a žádaný lektor absolvuje každoroční mistrovské kurzy na prestižní Academia Chigiana (Sienna) and the Banff Centre for the Arts (Canada).

Často je také významným hostem prestižních hudebních festivalů, mezi něž patří například Proms (Londýn), festival Pollenca, festival Monte Carlo Printemps des Arts a jiné.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YVte72ugB44

 

Fotogalerie

Patrick Gallois
Patrick Gallois
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus