Hudební agentura / Julie Svěcená

Julie Svěcená

Julie Svěcená

  • Julie Svěcená (*1994), vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga roku 2010 v oboru sólové housle, dnes koncertuje na domácích i zahraničních pódiích. Vystupovala několikrát v USA, Velké Británii, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii, Švýcarsku, Slovensku, v jordánském Ammánu či v amfiteátru skalního města Petra.

  • Na housle začala hrát ve čtyřech letech a své první vystoupení odehrála již v pěti. V roce 2013 odmaturovala na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Dany Vlachové. V současné době studuje na Royal Academy of Music v Londýně, ve třídě profesora Rodneyho Frienda MBE (bývalého koncertního mistra London Philharmonic, New York Philharmonic Orchestras, BBC Symphony Orchestra).
  • Absolvovala několik mistrovských kurzů a masterclassů, například s Maximem Vengerovem, Idou Haendel, Zakharem Bronem, Yuzuko Horigome, György Paukem, Stephenem Shippsem či Borisem Kushnirem.
  • V rámci svých studií měla možnost spolupracovat s významnými osobnostmi světové hudební scény, například s dirigenty Y. P. Toertelierem, Markem Elderem či s Levonem Chilingirianem (zakladatel the Chilingirian Quartet).
  • Sólově spolupracovala například se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Plzeňskou filharmonií a dalšími.

  • V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitálem. Dále koncertovala na festivalech: Janáčkův Máj, Rozhlasový Podzim, Moravský podzim, Podblanický podzim, Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, Tóny Chodovské tvrze Praha.

  • V únoru 2010 získala 1. cenu a titul laureáta na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. Dále v témže roce obdržela 1. cenu na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí a dále na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty - Největší osobnost soutěže.

  • V roce 2015 vyhrála konkurz na spolupráci s London Symphony Orchestra.

  • Julie nahrávala například pro Český Rozhlas, Classic FM, Radio Wave či BBC Radio 3 v Londýně. Dále spolupracovala s Českou televizí, TV Nova, TV Prima, TV Barrandov. V roce 2010 vyšlo její debutové CD ‘’JULIE’’, na kterém ve svých šestnácti letech natočila skladby J. Brahmse, P. de Sarasateho, M. Ravela, O. Ševčíka, F. Ondříčka a E. Ysaÿe.

 

 

 

Fotogalerie

Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou