ArcoDiva vydavatelství

ArcoDiva vydavatelství

Za dobu své existence si vybudovala značka ArcoDiva pevné místo na domácím i zahraničním trhu s klasickou hudbou a patří v současnosti k nejdůležitějším producentům klasické hudby v České republice s globální distribucí firmou Naxos. Cílevědomá dramaturgie spojuje originální projekty se systematickou podporou nejmladší umělecké generace, množství nahrávek bylo oceněno v zahraničí. Každý rok připravuje společnost ArcoDiva i několik nahrávek pro label Naxos a další zahraniční značky.

Jednoznačnou předností labelu je existence vlastního studia, které umožňuje věnovat zvukové podobě nahrávek mimořádnou pozornost mimo jiné i ve formátu DSD. V tomto formátu jako první hybridní SACD v České republice byla ve spolupráci s festivalem Pražské jaro vydána i nahrávka oratoria Svatá Ludmila.

Stejně mimořádná péče je věnována přípravě obalů, texty jsou psány hudebními odborníky od nás i ze zahraničí, vydavatelství spolupracuje s předními fotografy /Škvrně, Votavová, Reidinger, Turek/ a o design značky se od počátku stará špičkové grafické studio Ó la la.

 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou