Hudební agentura / Johanna Haniková

Johanna Haniková

Johanna Haniková

Dvojnásobná laureátka Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni a držitelka Ceny Bedřicha Smetany.

Studovala hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u významné klavírní pedagožky prof. Moniky Tugendliebové. Pod jejím vedením se prosadila jak v národních soutěžích, tak i na poli mezinárodním - 1. cena v soutěži Prague Junior Note, 1. cena v mezinárodní hudební soutěži Pro Bohemia, titul laureáta na mezinárodní klavírní soutěži „Mladý klavír Pražské konzervatoře“.

Vystupovala  na prestižních hudebních festivalech (MHF Janáčkův máj, Autunno Musicale a Como, Svátky hudby v Praze, Pražské klarinetové dny).

Absolvovala masterclass u Bezhoda Abduraimova, který pořádala Česká filharmonie.

Jako sólistka spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava v Beethovenově 1. klavírním koncertu C Dur a koncertu a moll Roberta Schumanna, který provedla rovněž s Plzeňskou filharmonií ve finále 32. ročníku MSKS 2016 v rámci festivalu Smetanovské dny.

V oblasti komorní hudby spolupracuje se sólistou ND a Státní opery Praha Ivo Hrachovcem, se kterým v r. 2014 vydala CD se skladbami Leoše Janáčka (za spoluúčasti sólistky ND Simony Procházkové).

Pravidelně vystupuje v klarinetovém triu spolu s vítězkou AVH houslistkou Ludmilou Pavlovou a laureátkou Pražského jara 2015, klarinetistkou Annou Paulovou. Taktéž spolupracuje se svou mladší sestrou, houslistkou Miriam Magdalenou Hanikovou, několikanásobnou vítězkou mezinárodních houslových soutěží.

Své klavírní umění pravidelně zdokonaluje na  kurzech vedených významnými světovými pianisty a osobnostmi světového interpretačního umění (I.Klánský, Eugen Indjic, I.Kahánek, A.Jasiński, M.Primachenko, Phillip Cuper).

V současné době studuje hru na klavír na HAMU ve třídě prof. Ivana Klánského.

 

V květnu roku 2016 se představila posluchačům v rámci Talentina 2016 s Filharmonií Bohuslava Martinů v Schumannově klavírním koncertu, v listopadu 2016 vystoupila s Moravskou filharmonií Olomouc v Beethovenově 3. klavírním koncertu c moll.

 

Programové tipy:

MUCHA TRIO
Johanna Haniková - klavír, Ludmila Pavlová - housle, Anna Paulová - klarinet
Šostakovič, Chačaturjan, Milhaud a další

JAKUB JUNEK – housle a JOHANNA HANIKOVÁ – klavír

Mozart, Beethoven, Brahms, Ravel, Ysaye, Martinů, Bodorová

SÓLOVÝ RECITÁL
Janáček, Smetana, Brahms, Ravel a další


Diskografie Johanna Haniková

Johanna Haniková JOHANA HANIKOVÁ - PIANO

Fotogalerie

Johanna Haniková
Johanna Haniková
Johanna Haniková
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK