Hudební agentura / Julie Svěcená

Julie Svěcená

Julie Svěcená

Julie Svěcená je považovaná za jednu z nejnadějnějších mladých houslových talentů. Vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže ‘Concertino Praga’, rozsáhle koncertuje v Evropě, Asii a USA.

Sólově vystupovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočekskou filhramonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Plzeňskou filharmonií, s komorními orchestry Virtuosi Pragenses, Quattro, Musica Cassovia, a dalšími.

V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitálem. Dále koncertovala na festivalech Za poklady Broumovska, Rozhlasový podzim, Moravský podzim, Janáčkův Máj, Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny.

Julie se mimo jiné věnuje i komorní hudbě. Před nedávnem se účastnila festivalu komorní hudby ‘Festival de los Siete Lagos’ v Argentině, kde mimo koncertování byla také jednou z lektorů houdlových kurzů.

V srpnu 2017 obdržela 3. cenu na mezinárodní houslové soutěži Tibora Vargy ve Švýcarsku. Je vítězkou a laureátkou mnoha houslových soutěží, například mezinárodní houslové soutěže Georga Philippa Telemanna v polské Poznani, mezinárovní soutěže Jaroslava Kociana, mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků 'Concertino Praga', kde se po čtyřiceti letech stala dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál.

Mistrovské kurzy a masterclassy absolvovala u Zakhara Brona, Maxima Vengerova, Idy Haendel, Daniela Phillipse, Levona Chilingiriana, Nikolaje Znaidera, Borise Kuschnira, Yuzuko Horigome, Stephena Shippse či György Pauka.

Spolupracovala s osobnostmi celosvětové hudební scény, jako jsou Semyon Bychkov, Gabor Takács-Nagy, Sir Mark Elder, Y. P. Tortelier, Trevor Pinnock, a další.

Na housle začala hrát ve čtyřech letech pod vedením prof. Hany Metelkové v Praze. V roce 2013 odmaturovala na Pražské konzervatoři ve třídě renomované pedagožky a komorní hráčky prof. Dany Vlachové.

Nyní studuje na Royal Academy of Music v Londýně u prof. Rodneyho Frienda MBE (bývalý koncertní mistr London Philharmonic, New York Philharmonic, BBC Symphony Orchestra a jeden ze zakladatelů Solomon tria), kde v červenci 2017 završila studia s titulem ‘Master of Arts’ a speciální cenou za mimořádné úspěchy. Tento rok pokračuje v postgraduálním studiu.

Julie nahrávala pro Český Rozhlas, Classic FM, Radio Wave či britské BBC Radio 3, dále například pro Českou televizi, TV Novu, TV Primu a TV Barrandov.

V roce 2010 vyšlo její debutové CD ‘’JULIE’’, na kterém ve svých šestnácti letech natočila skladby J. Brahmse, P. de Sarasateho, M. Ravela, O. Še’číka, F. Ondříčka a E. Ysaÿe.

 

Programové tipy:

TZIGANE
Ravel, Janáček, Williams (Schindlerův seznam) a další
Václav Mácha – klavír

JULIE SVĚCENÁ - housle a DRAHOMÍRA MATZNEROVÁ- varhany
J.S.Bach, N. Paganini, A. Dvořák, E. Gigout a další

 

 

 

 

Fotogalerie

Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
Julie Svěcená
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK