Hudební agentura / Jakub Junek

Jakub Junek

Jakub Junek

V roce 2009 úspěšně dokončil šestileté studium na Pražské konzervatoři pod vedením Pavla Kudeláska. Po absolutoriu byl přijat na Moskevskou Státní Konzervatoř P. I. Čajkovského do třídy Národního Umělce SSSR Eduarda Davidoviče Grače (2009 - 2010). Nyní je studentem renomovaného českého houslisty Bohuslava Matouška na Akademii Múzických Umění v Praze.

Účastnil se řady mistrovských hudebních kurzů v Čechách i zahraničí: Hudečkovy letní kurzy v Luhačovicích – vítězem v letech 2008 a 2009, “Pro Corda“ kurzy komorní hry ve Velké Británii (Wihanovo kvarteto), již třikrát získal plné stipendium na Meadowmount School of Music (New York, Prof. Charles Avsharian), 20. ročník mezinárodních hudebních kurzů “Keshet Eilon“ v Izraeli (Shlomo Mintz, Eduard D. Grač). Absolvoval masterclassy s mnoha proslulými umělci: Semion Jaroševič, Avedis Kouyoumdjian, Peter Schuhmayer, Evgenia Epshtein, Petr Prause ad.
Uspěl také na mnoha mezinárodních soutěžích: 2005 vítěz národní soutěže konzervatoří v Teplicích, s violoncellistou Ivanem Vokáčem se stali absolutními vítězi mezinárodní soutěže Českého Rozhlasu “Concertino Praga” (2006), 2006 získal druhou cenu v mezinárodní interpretační soutěži “Beethovenův Hradec”, je finalistou mezinárodní soutěže v Drážďanech “Violine in Dresden 2008” , 2009 získal druhou cenu a titul laureáta na mezinárodní soutěži “A. I. Jampolského” v Moskvě, v roce 2010 se jako člen Böhmia Tria stal laureátem soutěže komorní hry Bohuslava Martinů v Praze

Jakub již řadu let vystupuje jako sólista s významnými orchestry i dirigenty v tuzemsku i zahraničí. Především však s Českým národním symfonickým orchestrem, s kterým provedl již několik proslulých houslových koncertů, např. J. Sibelia, L. van Beethovena, F. Mendelssohna-Bartholdy, P. I. Čajkovského, S. Prokofjeva a W. A. Mozarta za řízení Libora Peška, Marcella Rota, Petra Altrichtera a Paula Freemana.

V roce 2008 natočil s Českým národním symfonickým orchestrem a dirigentem Janem Chalupeckým CD s houslovými koncerty A. Dvořáka a J. Sibelia.

Zkušená a oceňovaná režisérka Hana Pinkavová o Jakubovi natočila již dva dokumentární pořady pro Českou televizi: „Nehasit, hořím!“ (2006), zde vystupují spolu s cellistou Ivanem Vokáčem,  a „Jít za svým snem“ (2015). Režisérka Pinkavová zde zachytila Jakubovo velmi těžké životní období – tvrdý boj s akutní leukémií, která se mu nečekaně vloudila do života koncem roku 2011.

 

 

Programové tipy:


Jakub Junek – housle a Miroslav Sekeraklavír
Paganini,Dvořák, Brahms a další virtuózní skladby


Jakub Junekhousle a Ivan Vokáčvioloncello
Bach, Stamic, Martinů a další

 

Diskografie Jakub Junek

Jakub Junek QUATTRO PLAYS QUATTRO

Fotogalerie

Jakub Junek
Jakub Junek
Jakub Junek
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus