Hudební agentura / Irvin Venyš

Irvin Venyš

Irvin Venyš

 • svého zatím největšího úspěchu dosáhl na prestižní soutěži Pražského jara 2008, kde získal 2. cenu. Úspěšný byl též na soutěži Pacem in terris v Bayreuthu 2007, kde získal 1. cenu a titul absolutního vítěze, čímž dokázal uspět v mezinárodní konkurenci špičkových interpretů několika nástrojových skupin (klarinet, hoboj, fagot, flétna a saxofon). V listopadu 2007 obdržel Cenu Ministra školství, za vynikající výsledky.


 • do současné doby vystoupil například na festivalech v Anglii, Belgii, České republice, Holandsku, Litvě, Lucembursku, Německu, Polsku, Portugalsku a Mexiku


 • jako sólista vystoupil na prestižních pódiích v celé řadě zemí (Francie, Německo, Španělsko Japonsko atd.) se světově uznávanými umělci jako například Heinz – Jörg Schellenberger, Radovan Vlatkovič, Zakhar Bron, Peter Czaba, nebo Igor Ardašev a jiní.


 • po absolvování klarinetové třídy Mgr. Břetislava Winklera na Konzervatoři v Brně (2000) pokračoval ve studium na Hudební Akademii Múzických umění v Praze ve třídě Prof. Jiřího Hlaváče a Prof. Vlastimila Mareše, kde dosáhl magisterského a doktorského titulu. Na této vysoké škole i vyučuje.


 • kromě mistrovských kurzů u významných interpretů (M. Lethiec, M. Raison, Karl-Heinz Steffens, P. Meyer) úspěšně absolvoval několik národních i mezinárodních klarinetových soutěží: Soutěž Konzervatoří České Republiky 1. cena (Teplice 1999) Mezinárodní Klarinetová Soutěž na Madeiře 2. cena (první neudělena 2004), Mezinárodní Klarinetová Soutěž Jeana Francaixe v Paříži 2. cena (2005), Soutěž o stipendium YAMAHA 1. cena (Praha 2005), Mezinárodní klarinetová soutěž nadace Animato 3. cena (Zürich 2006), Mezinárodní klarinetová soutěž Markneukirchen 3. cena.


 • v poslední době nahrával například pro Český Rozhlas, Českou Televizi, či Mitteldeutscher Rundfunk.

   Programové tipy:

   Moving Clarinet
   IRVIN VENYŠ – klarinet, MARTIN KASÍK - klavír
   Martinů, Brahms, Páleníček

   DVOŘÁKŮV AMERICKÝ SEN a jeho žáci v USA
   Dvořák, Cook, Arnold, Joplin
   Petra Vondrová – mezzosoprán, Irvin Venyš – klarinet, Martin Kasík – klavír, Jan Šťastný - mluvené slovo

   Trio DuBois
   IRVIN VENYŠ – klarinet, JAN THURI - hoboj, MARTIN PETRÁK - fagot
   Beethoven, Mysliveček, Mozart

   Con Variazioni
   IRVIN VENYŠ – klarinet, DANIEL WIESNER - klavír
   Debussy, Weber, Bernstein, Françaix

   IrvinEpoque
   EPOQUE QUARTET, IRVIN VENYŠ - klarinet
   Mozart, Bodorová, Kukal

Diskografie Irvin Venyš

Irvin Venyš IrvinEpoque - CROSSOVER FOR CLARINET AND STRINGS
Irvin Venyš MOVING CLARINET
Irvin Venyš JA RA LAJ
Irvin Venyš CARMINA LUCEMBURGIANA

Fotogalerie

Irvin Venyš
Irvin Venyš
Irvin Venyš
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou