Hudební agentura / Luboš Skala

Luboš Skala

Luboš Skala

Luboš Skala je absolventem Gymnázia J. Nerudy s hudebním zaměřením v Praze ve třídě prof. Jaroslava Mrázka. Zde se také věnoval hře na pozoun a klavír. V letech 2011/2012 absolvoval zahraniční stáž na Conservatoriu Maastricht v Maastrichtu u prof. F. Kokkelmanse. V roce 2012 absolvoval magisterské studium na Hudební fakultě AMU v Praze v oboru klasický zpěv pod vedením Romana Janála.

Své pěvecké umění dále rozvíjel na mistrovských kurzech v Česku, Německu, Rakousku a Holandsku (Kurt Moll, Anatolli Goussev, Nikolaus Hillebrand, Peter Dvorský, Nelly Miricioiu).

S úspěchem se zúčastnil i několika pěveckých soutěží: 1. cena na celostátní písňové soutěži Bohuslava Martinů, 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži Verfemte Musik ve Schwerinu, 3. cena v kategorii Píseň a 2. cena v kategorii opera Junior na 46. Ročníku Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2011, 3. cena v kategorii Opera na 48. Ročníku Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech 2013 + Cena Divadla J. K. Tyla v Plzni v sezóně 2014/2015.

V současné době hostuje v Národním divadle v Praze v inscenacích Slavík / JolantaAndrea Chénier (Umberto Giordano), v divadle F. X. Šaldy v Liberci - Impresario (Donizetti: Poprask v opeře), Julius Caesar (Händel: Julius Caesar). Na témže jevišti také ztvárnil Albrechta z Valdštejna v opeře Sylvie Bodorové Legenda o Kateřině z Redernu. Dále hostuje v Divadle J. K. Tyla v Plzni – Rossini (Sergio Rendine: Mozart a smrt – Významné tajemství). Ve Státní opeře Praha hostoval v inscenaci opery B. Brittena Smrt v Benátkách.

Pravidelně spolupracuje s řadou dirigentů (Ondřej Kukal, František Drs, František Babický, David Švec, Jiří Knotte, Tomáš Brauner, Marek Štilec, Pavel Baxa, Lukáš Vasilek) a významných hudebních těles (Pražská komorní filharmonie, Karlovarský symfonický orchestr, Český komorní orchestr, Severočeská filharmonie Teplice a další).

Od roku 2004 uskutečnil několik nahrávek pro Český rozhlas.

 

Programové tipy:


OPERETA GALA - slavné operetní árie a duety
Lehár, Kálmán, Strauss
Michaela Rózsa Růžičková – soprán, Luboš Skala – baryton, Stanislav Gallin - klavír


LUBOŠ SKALA a AHMAD HEDAR (klavír)
Smetana, Mozart, Rachmaninov, Čajkovskij, Dvořák a další

Fotogalerie

Luboš Skala
Luboš Skala
Luboš Skala
Luboš Skala
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK