Hudební agentura / Michaela Rózsa Růžičková

Michaela Rózsa Růžičková

Michaela Rózsa Růžičková

Michaela Rózsa Růžičková je mladá slovenská dirigentka a koloraturní sopranistka.

Studovala čtyři roky dirigování a klavír u maestra Zdeňka Bílka, posledního žáka slavného českého dirigenta Václava Talicha na Bratislavské Konzervatoři, a potom deset let na Akademii Múzických Umění v Praze – nejdřív získala titul z oboru dirigování pod vedením profesorů Jiřího Bělohlávka, Tomáše Koutníka, Františka Babického, Jiřího Chvály a dalších významných českých dirigentů a sbormistrů. Poté byla přijata na Akademii znovu, tentokrát na obor operní zpěv, a to po pouhém roce řádného studia zpěvu. Operní zpěv absolvovala v roce 2016 jako koloraturní sopranistka ze třídy profesorky Magdalény Hajóssyové, slavné slovenské sopranistky a dlouholeté primadony Státní Opery v Berlíně.

Jako dirigentka, sbormistryně, zpěvačka, zkušená operní korepetitorka a hudební teoretička je schopna se pohybovat v neobvykle širokém spektru hudebních oborů a žánrů.

Projekty, kterých se v posledním období zúčastnila, jsou toho důkazem: jako asistent slavného operního dirigenta Jana Lathama Koeniga ve Státní opeře Praha nastudovala Verdiho operu Trubadúr, byla sbormistryní 700 členného dětského sboru při jedinečném projektu Viva zbor: Legenda o rytieroch zo Sitna, v roce 2016 nastudovala projekt Bernstein: MASS s Vojtěchem Dykem v hlavní roli, s Českým symfonickým orchestrem natáčí symfonickou hudbu jako studiový dirigent.

Jako sopranistka se věnuje zejména koloraturnímu repertoáru barokní, klasicistní a belcantové literatury se specializací na dílo W. A. Mozarta, a interpretaci písňového repertoáru.

Programové tipy:

OPERETA GALA - slavné operetní árie a duety
Lehár, Kálmán, Strauss
Michaela Rózsa Růžičková – soprán, Luboš Skala – baryton, Stanislav Gallin - klavír

MORAVSKÉ DVOJZPĚVY – přátelství Dvořáka a Brahmse
Michaela Rózsa Růžičková – soprán, Hana Dobešová – alt,
Ladislava Vondráčková – klavír, Marek Holý – mluvené slovo

 

Fotogalerie

Michaela Rózsa Růžičková
Michaela Rózsa Růžičková
Michaela Rózsa Růžičková
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK