Hudební agentura / Lukáš Sládek

Lukáš Sládek

Lukáš Sládek

Basbarytonista Lukáš Sládek se narodil v roce 1986 v Praze. Vyrůstal v Kühnově dětském sboru, kde také získal první hudební a jevištní zkušenosti. Po maturitě na gymnáziu začal studovat klasický zpěv na Pražské konzervatoři ve třídě Antonína Švorce, již ve druhém ročníku byl přizván ke spolupráci na absolventském představeni Figarovy svatby (Don Bartolo). Zúčastnil se mistrovských pěveckých kurzů vedených Alessandrem Swabem.

Je laureátem Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka (2krát 3. místo v letech 2008 a 2011). Od roku 2009 hostuje v Národním divadle v Praze (Masetto v Donu Giovannim, Inspicient v Poprasku v opeře, Podivín v Lásce ke třem pomerančům), v letech 2010 a 2011 zpíval Masetta na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově v režii Jiřího Menzela, dále hostuje v Jihočeském divadle (Masetto, Blem-Blem v Mikádu, Baron v Traviatě). Spolupracuje s Originálním hudebním divadlem Praha, souborem Dětské opery Praha, Hudební akademií Praha. Věnuje se také koncertní činnosti a soudobé hudbě.

V roce 2016 se stal členem vokálního kvartetu Bohemia Voice, který se věnuje crossoveru mezi klasickou a populární hudbou.


 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK