Hudební agentura / Pavel Švingr

Pavel Švingr

Pavel Švingr

Studoval na Akademii múzických umění ve třídě Ivana Kusnjera. Zúčastnil se mnoha mistrovských pěveckých kursů a workshopů, např. ISA PragWienBudapest pod vedením Prof. Leopolda Spitzera a Bernardy Fink. V roce 2010/11 ztvárnil v rámci operního studia Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (Schlosstheater Schönbrunn) roli Bartola ve Figarově svatbě W. A. Mozarta.

V roce 2009 ztvárnil roli Číšníka a Lodníka ve slavné inscenaci japonského režiséra Joshiho Oidy opery Smrt v Benátkách Benjamina Brittena ve Státni opeře Praha. V dubnu 2010 debutoval v divadle J. K. Tyla v Plzni v roli Sarastra v Mozartově Kouzelné flétně.

Úspěšně se zúčastnil celé řady domácích i mezinárodních soutěží, na nichž získal mnohá ocenění. Patří mezi ně zejména 1. cena v písňové soutěži B. Martinů v Praze, zvláštní ocenění za interpretaci písně B. Martinů, v roce 2009 na 44. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech obdržel 2. cenu v kategorii Junior muži. V únoru 2011 zvítězil v Berlíně na mezinárodní soutěži Kammeroper Schloss Rheinsberg, kde získal roli Vodníka ve Dvořákově Rusalce.

Pravidelně koncertně vystupuje také v rámci mezinárodního projektu Euroopera; naposledy zpíval v listopadu 2010 basové sólo v Beethovenově mši C-dur s dirigentem Milošem Krejčím v Německém Zittau. V dubnu 2011 zpíval basové sólo v Dvořákově Stabat mater se Severočeskou filharmonií Teplice pod taktovkou Charlese Olivieri-Munroa.

 

 


 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK