Hudební agentura / Jiří Rajniš

Jiří Rajniš

Jiří Rajniš

Je členem Junges Ensemble v drážďanské Semperoper v sezonách 2017/2018 a 2018/2019, kde jeho repertoár zahrnuje: Schaunarda v Bohémě, Moralese v Carmen, Fiorella v Lazebníku sevillském, 1. kněze v Kouzelné flétně, Marulla v Rigolettovi a Trojského vojáka/Řeckého vůdce v Trojanech. Od sezony 2013/2014 do 2016/2017 byl oficiálně "nejmladším českým operním pěvcem ve stálém zahraničním angažmá" v Landestheater Coburgu (Německo), kde ztvárnil např.: Smrt (G. Holst: Savitri), Sylph, Grimbald, On, Aeolus, Comus (H. Purcell: Král Artuš), Freddyho (F. Loewe: My Fair Lady), Markýze (Verdi: La traviata), Druhého nazaretského (Strauss: Salome), Petra (E. Humperdinck: Jeníček a Mařenka), Barytonistu/Mahlera (G. Mahler: Ich bin der Welt abhanden gekommen), Schaunarda (G. Puccini: Bohéma), Forda (O. Nicolai: Veselé paničky windsorské), Frédérica (L. Delibes: Lakmé), Aenea (H. Purcell: Dido a Aeneas), Bertley (R. Vaughan Williams: Riders to the sea), Dona Fernanda (L. v. Beethoven: Fidelio), Haraštu (L. Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Amfortase (R. Wagner: Parsifal), Almavivu (W. A. Mozart: Figarova svatba) a další.

Vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a následně operní zpěv na prestižní UCLA Herb Alpert ve třídě Vladimíra Chernova v Los Angeles. Stal se absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec 2008 a byl také semifinalistkou v mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008. Vystupoval jako host v Hudebním divadle Karlín v Praze (Polská krev, Čardášová princezna), Národní divadlo Brno (Rusalka), DJKT Plzeň (Evžen Oněgin), F.X. Šaldy v Liberci (La Bohéme) a také spolupracoval s Dětskou operou Praha, Pražskou komorní operou (turné v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Francii), Virtuosi di Praga, Písek Chamber Orchestra - Missa Brevis a další. Jeho debut jako nejmladší český Don Giovanni v zahraničí se uskutečnil na festivalu Sommer Oper Bamberg 2013. Byl angažován jako cover Belcoreho v Nápoji lásky v Martina Arroyo Foundation v New Yorku a také se účastnil vyučovacího programu Metropolitní opery v New Yorku.

Vystupuje i koncertně zejména v Německu. Spolupracoval také s Bamberskou filharmonií (Bernstein: Peter Pan) a dalšími. V pražském Národním divadle debutoval v jednoaktových operách Chytračka / Měsíc (2016/2017) a nově v sezóně 2017/2018 ve Wertherovi v režii Willyho Deckera. Po Luigim Basim, Donem Giovannim světové premiéry v roce 1787, se stal druhým nejmladším interpretem titulní role, který účinkoval na scéně Stavovského divadla (letní stagiona 2016).

Jiří Rajniš na Youtube

 

Programové tipy:

NAPOLITÁNSKÉ PÍSNĚ
Jiří Rajniš a jeho Napolitan quartet - mandolína, akordeon a 2 kytary
Funiculi funicula, O sole mio, Serenata Melanconica a další

 

Fotogalerie

Jiří Rajniš
Jiří Rajniš
Jiří Rajniš
Jiří Rajniš
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK