Hudební agentura / Sylva Čmugrová

Sylva Čmugrová

Sylva Čmugrová

V  letech 1985–1991  studovala hru na klavír na pražské konzervatoři. V roce 1989 zároveň na stejné škole začala studovat druhý obor – zpěv pod vedením prof. Jiřiny Markové. Po ukončení konzervatoře v r. 1993 pokračovala ve studiu zpěvu na Akademii muzických umění v Praze ve třídě prof. Magdaleny Hajossyové, kde  v r. 1998  studium završila.

Zúčastnila se řady mistrovských kurzů v České republice, Itálii a Lichtenštejnsku. Je laureátkou mezinárodních pěveckých soutěží A. Dvořáka v Karlových Varech, E. Destinnové v Českých Budějovicích, Motorola v Ženevě, Královny Sonji v Oslu a As.Li.Co. v Miláně. Od sezony 1996/1997 byla  sólistkou Státní opery Praha, kde se představila jako Janáčkova Varvara (Káťa Kabanová ), Fjodor (Boris Godunov), Olga (Evžen Oněgin), Orlowski (Netopýr ), Dorabella (Cosí fan tutte), Siebel (Faust), Maddalena (Rigoletto), Mercedes ( Carmen), Grimgerde (Valkýra), Flora (Traviata), 2.dáma (Kouzelná flétna), 2.žínka ( Rusalka), Pavlína (Piková dáma), Berta (Lazebník Sevillský) aj. Od roku 2012 je sólistkou ND. Účastnila se také několika turné Sop a Opery ND  po Japonsku a Korei.Jako host také vystupovala v plzeňském Divadle J. K. Tyla (Niclaus-Hoffmann.povídky, Kolombína - Busoniho Harlekýn), v Hudebním divadle Karlín ( Helena, Polská krev), v Ústí nad Labem (Cherubín) a v Mozart Opeře. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci nastudovala Rosinu (Lazebník Sevillský), Charlotte (Werther), Suzuki(Madame Butterfly), Orfea (Gluck), Lišáka (Liška Bystrouška) aj.

Rovněž se věnuje koncertní oratorní činnosti doma i v zahraničí (Kanada, Japonsko, Itálie, Francie, Švýcarsko, Německo, Španělsko, Polsko, Litva aj.).V lednu 2017 vystoupila v Japonsku s  Pardubickou filharmonií  v  Beethovenově 9.symfonii, v březnu 2017 zpívala v pražské  světové premiéře Ecce hommo José Cury. V Spolupracuje s předními hudebními tělesy (FOK , Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Česká filharmonie, Musica Florea, Capella Regia Praha,,Collegium  1704 aj.) a též s Českým rozhlasem.

 

Programové tipy:

Sylva Čmugrová - mezzosoprán, Anna Trahová - soprán, Stanislav Gallin - klavír
G. Rossini, J. Offenbach, F. Schubert, L. Janáček

 

 

 

Fotogalerie

Sylva Čmugrová
Sylva Čmugrová
Sylva Čmugrová
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK