Hudební agentura / Eliška Weissová

Eliška Weissová

Eliška Weissová

Stálý host opery Národního divadla.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech,kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského, (3. místo) Competizione dell´opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně, Opavě,Košicích, kde ztvárnila řadu mezzosopranových rolí, jako Ulrica (Un ballo in maschera), Azucena (Il Trovatore), Fenena (Nabucco), Maddalena ( Rigoletto), Věštkyně (Ohnivý anděl), Ježibaba (Rusalka) atd.

V roce 2018 úspěšně změnila obor a jako dramatický soprán debutovala v roli Giorgetty (Il Tabarro) v Národním divadle v Bratislavě. Následovala řada dalších rolí, jako Libuše v Severočeském divadle v Ústí nad Labem, Fata Morgana (Láska ke třem pomerančům ) v Národním divadle v Praze ,kde v roce 2020 debutovala jako Turandot (Turandot). V říjnu 2020 se poprvé představí jako Isolda (Tristan a Isolda) v Severočeském divadle Ústí nad Labem a bude debutovat v Národním divadle Praha v roli Abigaille (Nabucco).

V Národním divadle v Praze dále vystupuje jako Turandot (Turandot), Ortruda (Lohengrin), Kostelnička (Její Pastorkyňa) atd...

 

Programové tipy:


ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO
Vokální a klavírní tvorba Leoše Janáčka
Jaroslav Březina – tenor, Eliška Weissová – mezzosoprán a trio ženských hlasů, Martin Kasík – klavír

 

OD KOSTELNIČKY K VALKÝŘE
Wagner, Janáček, Verdi, Mascagni
Irina Romenská – klavír

 

Fotogalerie

Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK