Hudební agentura / Eliška Weissová

Eliška Weissová

Eliška Weissová

Sopranistka Eliška Weissová zaujala v poslední době zejména  svým debutem ve Vídeňské státní opeře jako Kostelnička pod taktovkou Tomáše Hanuse (říjen 2022), kam se vrátila i v sezóně 2023/24 jako Cizí kněžna v Rusalce. 

V březnu 2022 debutovala také ve Welsh National Opera jako Kostelnička (Jenůfa) pod taktovkou Tomáše Hanuse a vrací se tamtéž v sezóně 2024/25 jako Milada (Dalibor). V zahraničí dále hostovala v irském Wexfordu v roli Martinky (Hubička), ve francouzské Opéra de Rennes, Opéra-Théâtre de Limoges a Grand-Théâtre de Reims v roli Kostelničky (Její pastorkyňa), v Opéra de Rennes také v roli Rossweisse (Valkýra) a Ulriky (Maškarní ples), ve Slovinském národním divadle zpívala Cizí kněžnu a Ježibabu (Rusalka), debutovala v Teatro Regio di Torino jako Revírníková a Sova (Příhody lišky Bystroušky) ve Slovenském národním divadle jako Ortruda (Lohengrin) a jako Giorgetta (Plášť), v německém Erfurtu na letních Domstufen-Festspiele jako Azucena a jako Amneris, s Bayreuthským festivalem hostovala jako Rossweisse (Walküre) v Abu Dhabi v režii Kathariny Wagner.

V roce 2018 úspěšně změnila obor a jako dramatický soprán debutovala v roli Giorgetty (Il Tabarro) v Národním divadle v Bratislavě. Následovala řada dalších rolí, jako Libuše v Severočeském divadle Ústí nad Labem, Fata Morgana (Láska ke třem pomerančům) a Ortruda (Lohengrin) v Národním divadle v Praze, kde v únoru 2020 debutovala jako Turandot (Turandot) a v září 2020 jako Abigaile (Nabucco). V říjnu 2021 debutovala jako Isolde (Tristan a Isolda) v Severočeském divadle Ústí nad Labem.

Eliška Weissová vystudovala zpěv na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u René Tučka. Absolvovala rovněž mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského. V současné době spolupracuje s prof. Irmgard Boas. S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kterou v roce 2004 vyhrála, soutěže Competizione dell´opera v Drážďanech nebo soutěže Borise Christoffa v Sofii. Od roku 2006 působí jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, Plzni, Ústí nad Labem, Opavě, Brně, Ostravě a Košicích, kde ztvárnila řadu mezzosopránových rolí, jako Maddalenu (Rigoletto), Ulriku (Maškarní ples), Azucenu (Trubadúr), Amneris (Aida), Fenenu (Nabucco), Kněžnu (Sestra Angelica), Ježibabu (Rusalka), Stařenku Buryjovku (Její pastorkyňa), Ciecu (La Gioconda), Ljubašu (Carská nevěsta), Věštkyně (Ohnivý anděl) Hraběnky z Coigny (Andrea Chénier), Santuzza (Cavalleria rusticana) a Kostelničku (Její Pastorkyňa).


Programové tipy:


REPERTOIR K ORCHESTRU
L. Janáček: Glagolská mše, R. Wagner, Wesendonck Lieder, G. Verdi: Messa da Requiem., P. Hindemith Drei Gesänge op. 9, A. v. Zemlinsky Lyrická symfonie op. 18 a další

 

OD KOSTELNIČKY K VALKÝŘE
Wagner, Janáček, Verdi, Smetana
Ladislava Kaspříková – klavír

 

Fotogalerie

Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK