Hudební agentura / Eliška Weissová

Eliška Weissová

Eliška Weissová

Narodila se v Moravské Třebové.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského (3.místo), Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působila jako stálý host opery v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Opavě a Košicích, kde nastudovala Florence (Britten: Albert Herring), Marcelinu (Rossini: Lazebník sevillský), Káču (Dvořák: Čert a Káča) Maddalenu (Verdi: Rigolettov), Ulricu(Maškarní bál).

V plzeňské opeře dále nastudovala Verdiho Azucenu (Trubadúr) a Fenenu (Nabucco), Pucciniho Kněžnu (Sestra Angelica), role Archanděla Gabriela a Kovářovy dcery (Martinů: Hry o Marii), Ježibabu (Dvořák: Rusalka) a Stařenku Buryjovku (Janáček: Její pastorkyňa).

V opeře Národního divadla v Praze vystupuje např. jako Rychtářka (Její pastorkyňa),Marcellina (Figarova svatba),Mercedes (Carmen). S tímto souborem absolvovala také několik zahraničních zájezdů (Japonsko, Itálie).

Od sezony 2009/10 působí jako stálý host Národního divadla v Brně, kde vystupuje jako Fenena (Nabucco) a Amneris (Aida).

Na svém repertoáru má dále Suzuki (Puccini: Madame Butterfly), Olgu (Čajkovskij: Evžen Oněgin), Evu (Martinů: Veselohra na mostě), Dido (Purcell: Dido a Aeneas), Kostelničku (Janáček: Její pastorkyňa), Ljubašu (Rimskij-Korsakov: Carská nevěsta).

V roce 2010 v roli Martinky účinkovala na operním festivalu v irském Wexfordu. Na koncertním podiu se představila se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini v Janáčkově Glagolské mši, s Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille) a v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na festivalu Dvořákův Karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi a na festivalu Janáček Brno 2008 vystoupila v roli Kostelničky, se kterou se v sezoně 2010/11 představila ve francouzské Opéra de Rennes a v sezoně 2011/12 ve francouzské Opera-Theátre de Limoges a Grand-Theatre de Reims. V sozoně 2012/13 se představila jako Mother Goose (Stravinsky: The Rake‘s Progress) v Ostravě a jako Cieca (Ponchielli: La Gioconda) v plzeňské Opeře.

V sezoně 2013/14 se znovu vrátila do francouzské Opéra de Rennes, kde vystoupila v roli Rossweisse (Wagner: Die Walküre).

V sezóně 2014/15 se představila v Glagolské mši se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a znovu se vrací do francouzské Opéra de Rennes jako Ulrica (Verdi: Un ballo in Maschera). Jako Cizí kněžna a Ježibaba se představila ve Slovinském národním divadle, jako Amneris v Severočeském divadle Ústí nad Labem a v Divadle J.K.Tyla PLzeň, jako Věštkyně v opeře Ohnivý Anděl (Prokofiev) a Comtesse di Coigny v opeře Andrea Chénier (Giordano) v Národním divadle Ostrava.

V sezóně 2015/16 vystoupila v Teatro regio di Torino v Glagolské mši a jako Revírníková a Sova v Lišce Bystroušce v režii R.Carsena. V Národním divadle Bratislava debutovala jako Ortruda (Wagner:Lohengrin). Ve Státním divadle Košice vystoupila jako Azucena (Verdi: Il Trovatore) a v Divadle J.K.Tyla Plzeň jako Santuzza (Mascagni: Cavaleria rusticana).

V Sezóně 2016/17 se představila v roli Azuceny (Il Trovatore) v českobudějovickém Jihočeském divadle a v roli Ortrudy (Lohengrin) v pražském Národním divadle.

 

Programové tipy:


ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO
Vokální a klavírní tvorba Leoše Janáčka
Jaroslav Březina – tenor, Eliška Weissová – mezzosoprán a trio ženských hlasů, Martin Kasík – klavír

 

ELIŠKA WEISSOVÁ – mezzosoprán
Wagner, Verdi, Mascagni
Irina Romenská – klavír

 

Fotogalerie

Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou