Hudební agentura / Eliška Weissová

Eliška Weissová

Eliška Weissová

Narodila se v Moravské Třebové.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského (3.místo), Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působí jako stálý host opery Národního divadla v Praze, v  Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem,  Brně, Opavě a Košicích.

V Národním divadle v Praze vystupuje jako Ortruda (Lohengrin), Kostelnička (Jenůfa), Mercedes (Carmen), Madelon (Andrea Chénier) atd.

V sezóně 2017/18 - 2019 vystoupila a vystupuje jako Azucena (Il Trovatore) Domstufen Festspiele Erfurt, Giorgetta (Il Tabarro) Národní divadlo Bratislava, Ulrica (Un Ballo in maschera) Národní divadlo Praha, Kostelnička (Jenůfa) Národní divadlo Praha, Kostelnička (Jenůfa) Jihočeské divadlo České Budějovice. V sezóně 2018/2019 vystoupí jako Giorgetta (Il Tabarro) Národní divadlo Ostrava, Eboli (Don Carlos) Národní divadlo Brno, Dalila (Samson a Dalila) Šťastné divadlo Košice či Libuše (Libuše) Severočeské divadlo Ústí nad Labem.

V roce 2016 debutovala v Teatro regio di Torino v Glagolské mši a jako Revírníková a Sova v Lišce Bystroušce v režii R. Carsena.

V lednu a únoru 2019 se představí jako Rossweisse ve Valkýře Richarda Wagnera v rámci hostování Bayreuther Festspiele v Emirates Palace v Abu Dhabi.

Na koncertním podiu se představila v Teatro regio di Torino v Glagolské mši, se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini taktéž v Janáčkově Glagolské mši, s Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille), v rámci festivalu Janáčkovy Hukvald ad. Na festivalu Dvořákův Karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi.

 

 

Programové tipy:


ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO
Vokální a klavírní tvorba Leoše Janáčka
Jaroslav Březina – tenor, Eliška Weissová – mezzosoprán a trio ženských hlasů, Martin Kasík – klavír

 

OD KOSTELNIČKY K VALKÝŘE
Wagner, Janáček, Verdi, Mascagni
Irina Romenská – klavír

 

Fotogalerie

Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
Eliška Weissová
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus