Hudební agentura / Q VOX

Q VOX

Q VOX

Aleš Procházka - bas
Petr Julíček - tenor
Tomáš Badura - tenor-baryton
Tomáš Krejčí - umělecký vedoucí, baryton

 

Mužské vokální kvarteto bylo založeno v roce 1997 čerstvými absolventy JAMU v Brně. Jejich působení v hudbě je velmi široké (zpěv ansámblový, sborový, sólový koncertní i operní, dirigování, hudební aranžmá, pedagogická práce, …). Repertoár ansámblu zahrnuje a cappella zpívané skladby napříč žánry i staletími od středověku po nejžhavější současnost.

Dalším směrem, kterým se Q VOX vydává, jsou jevištní projekty, například humorně scénický žert Kocourkovský Kabaret z Kufru (2006), což je pocta legendárnímu Pěveckému Sdružení Učitelů Kocourkovských s texty V+W v režii Magdaleny Švecové.

A dále hudebně scénická koláž Český Orloj/Cesta Poutníka (2011), spojující hudbu Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů s verši Karla Šiktance v režii Tomáše Pilaře. Na tomto projektu s Q VOXem vystupují stálí spolupracovníci, cimbalistka a zpěvačka Magdalena  Múčková a varhaník Martin Jakubíček, s nimiž Q VOX připravil i program Kvítí Milodějné (2014), kde je Leoš Janáček představen nejen jako skladatel, ale též sběratel lidových písní a nejnověji Hvězda Betlémská aneb Pastýřské koledování (2016), což je hudební koláž složená z moravských lidových písní sebraných Františkem Sušilem, pastýřské mše Josefa Schreiera a ze skladeb českého baroka.

Q VOX také pravidelně spolupracuje s dirigentem a aranžérem Milošem Machkem a předními českými symfonickými orchestry (filharmonie v Brně, Zlíně, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Teplicích a Karlových Varech) – programy In the Steps of Gospel (2007), Pink Floyd Night (2010), Symphonic Queen (2011), Beatles Mania (2013), Rolling Rock (2015), Christmas Dreams (2016).

První profilové album vydal soubor v roce 1998 ještě pod původním názvem České mužské vokální kvarteto, v roce 2001 vyšla nahrávka Ach, vojna, vojna už u společnosti Arco Diva, se kterou Q VOX spolupracuje dodnes. Následovaly tituly Janáček-Křížkovský Choirs (2004), Spirituals and Songs (2006) a Grieg-Dvořák Male Choirs (2009).

Q VOX pravidelně koncertuje po celé České republice na samostatných koncertech i v rámci hudebních festivalů (např. Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mitte Europa, Zlatá Praha, Moravský podzim, Pražské hudební slavnosti, Svatováclavské hudební slavnosti, Velikonoční festival duchovní hudby Brno, Expozice nové hudby, Mahler – Jihlava, Haydnovy hudební slavnosti,  Forfest Kroměříž, aj.).

V zahraničí zatím vystoupil na Slovensku, v Polsku, Francii, Holandsku, Německu, Estonsku a Izraeli.

Od roku 2010 je také organizátorem a garantem hudebního festivalu VOCAL FEST BRNO.

 

Programové tipy:

MODRAVÉ DÁLKY
Swing, Spirituály, Gospely

Z NEBE POSEL VYCHÁZÍ
Moravské a české vánoční zpěvy
Vokální kvarteto Q VOX, Magdalena Múčková - cimbál

 

 

 

 

 

Diskografie Q VOX

Q VOX GRIEG / DVOŘÁK
Q VOX SPIRITUALS AND SONGS
Q VOX JANÁČEK / KŘÍŽKOVSKÝ - CHOIRS
Q VOX ACH VOJNA VOJNA

Fotogalerie

Q VOX
Q VOX
Q VOX
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK