Hudební agentura / DUO TERES

DUO TERES

DUO TERES

Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová – housle a Tomáš Honěk – kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru.
Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Od roku 2011 postupně vznikal projekt s názvem „Pražský kaleidoskop“, který kombinuje hudbu klasických a jazzových skladatelů. Renomovaní skladatelé napsali skladby přímo pro Duo Teres. Jedná se o hudbu takových osobností jako Jan Freidlin, Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Martin Brunner, Karel Růžička a Matej Benko. Stejnojmennou skladbu Jana Freidlina uvedlo duo několikrát v koncertantní verzi s Radomským komorním orchestrem (PL) nebo s Moravským komorním orchestrem.

Od roku 2015 je duo členem České asociace komorní kytary.

V roce 2016 vznikl nový hudební pořad „Shakespeare“ s vynikající sopranistkou Lucií Silkenovou. Sonety Williama Shakespeara zhudebnili čeští a slovenští skladatelé (J. Filas, Z. Merta, L. Hurník, O. Kukal, M. Brunner, M. Benko, J. Chvojka) pro obsazení soprán, housle a kytara.

Za celou dobu svého působení (od r. 2007) potvrdilo Duo Teres svoji interpretační kvalitu řadou ocenění z mezinárodních komorních soutěží (1. cena Gorizia, 1. cena Vidnava, 3. cena Aschaffenburg) a studovalo na kurzech u mnoha renomovaných osobností např. Marco Socías, Paolo Pegoraro, Pavel Šporcl atd.

 

Časopis Harmonie - http://www.casopisharmonie.cz/rozhovory/duo-teres-mezi-sonety-a-strunami.html

 

Programové tipy:

DUO TERES
Vivaldi,Piazzolla, Bizet a další

Shakespeare - sonety v hudbě
Duo Teres a Lucie Silkenová - soprán

Diskografie DUO TERES

DUO TERES PRAGUE KALEIDOSCOPE- Duo Teres
DUO TERES DUO TERES

Fotogalerie

DUO TERES
DUO TERES
DUO TERES
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK