Hudební agentura / Bennewitz Quartet & Ludmila Peterková

Bennewitz Quartet & Ludmila Peterková

Bennewitz Quartet & Ludmila Peterková

Ludmila Peterková /klarinet/

&

Jakub Fišer - 1. housle

Štěpán Ježek - 2. housle

Jiří Pinkas - viola

Štěpán Doležal - Violoncello

 

Bennewitzovo kvarteto bylo založeno v roce 1998. V mezinárodním měřítku je špičkovým komorním souborem, což dokládají vítězství v prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008. Kvarteto je také držitelem prestižní ceny Classic Prague Awards v kategorii komorní výkon 2018.

V současné době kvarteto koncertuje na významných českých i zahraničních podiích a vystupuje na významných festivalech, např. Salzburger Festspiele, Luzerne Festival, Dvořákova Praha a Pražské jaro.

Vedle bohatého hudebního projevu se kvarteto prezentuje ojedinělým výběrem repertoáru. V dramaturgii svých koncertů členové kvarteta také dbají na propagaci české hudby, včetně vynikajících a neprávem opomíjených autorů jako jsou L. Dusík, A. Rejcha, P. Haas, V.Ullmann, E. Schulhoff, H. Krása.

Soubor nese jméno houslisty Antonína Bennewitze (1833-1926), který se zasloužil o vytvoření české houslové školy.


Ludmila Peterková

Působí jako sólistka, komorní hráčka a  profesorka Pražské konzervatoře. Je laureátkou soutěže Pražského jara 1991, držitelkou cen Harmonie za nejlepší nahrávku roku 2001, Hudebních rozhledů, a dalších.

V roce 2014 vystupovala jako sólistka s Čajkovského orchestrem v Moskvě pod taktovkou známého dirigenta Vladimira Fedoseyeva. Také jste ji mohli vidět v televizních přenosech na předávání cen Trebbia  nebo na open air koncertě České filharmonie s Jiřím Bělohlávkem. V roce 2015 Česká televize uvedla dokument Můj pokus o mistrovský opus, kde Ludmila Peterková představuje Kukalovo Clarinettino.

Pro různé nahrávací společnosti natočila již 14 titulů, nejprodávanějším se stal Playful Clarinet. Na poslední CD byla přizvána pěvkyní Evou Garajovou, se kterou uvedly v život málo známé Stravinského Kočičí ukolébavky.


 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK