Aktuální dění

Aktuální dění

24. ledna 2020 - natáčení druhého CD se symfoniemi Vranického

Rozhovor Marka Štilce o tvorbě Pavle Vranického a o projektu Češi ve Vídni pro časopis Hudební Rozhledy

rozhovor o tvorbě Pavla Vranického 

25. - 29. listopadu - natáčení prvního CD se symfoniemi Pavla Vranického

5. září 2019 - koncert na festivalu Allegro vivo Waidhoffen/Thaya - Koželuh a Vranický

25. a 26. června 2019 - premiéra singspielu Da ist nicht gut zu raten v Horáckém divadle v Jihlavě

9. duben 2019 - koncert ve Vídni, Karlskirche, Wranitzky Kapelle a Marek Štilec, kantáta Joseph der Menschheit Segen

září - prosinec 2018

Probíhají přípravy komického singspielu Josefa Bárty Dobrá rada drahá. Bude uveden 25. a 26. června v Horáckém divadle v Jihlavě v rámci festivalu Hudba tisíců. Pěvecké role obsadí nejlepší studenti katedry ZOR na pražské HAMU. První korepetice z ačaly již na počátku prosince

3.5.2018
Velmi si vážíme podpory Ministerstva kultury ČR a děkujeme za záštitu nad natáčením dalších CD v rámci našeho projektu Češi ve Vídni.

13.4.2018
Rozhovor s dirigentem Markem Štilcem o projektu Češi ve Vídni čtěte zde.

 

26.3.2018
Máme velkou radost z toho, že v dubnu vychází dlouho očekávaná nahrávka Korunovační kantáty Leopolda Koželuha (1747 - 1818) a těší nás, jakou pozornost věnuje firma NAXOS této nahrávce i celému projektu Češi ve Vídni.

 

13.3.2018

V těchto dnech přišla z archivu z Kroměříže další cenná zásilka, jsou to klavírní skladby a koncerty Leopolda Koželuha. Už se těším na jejich spartaci a hlavně pak na provedení a nahrávání. Projekt Češi ve Vídni stále pokračuje!

 

7. 3. 2018

Češi ve Vídni na rádiu Vltava
Na stanici VLTAVA ČR jste si včera mohli poslechnout recenzi na CD s nahrávkou Symfonií Leopolda Koželuha (Komorní filharmonie Pardubice a Marek Štilec - dirigent). Pokud jste vysílání nestihli, k poslechu je možné ze záznamu zde.

 

30. 1. 2018, 19.30, Musikverein Wien

Leopold Koželuh Symfonie g moll
Wiener Concert-Verein
Marek Štilec - dirigent

3.1.2018

Balet Leopolda Koželuh

a La Ritrovata Figlia di Ottone II.
Letošní rok i dnešní den začal skvěle. Z knihovny a archivu v Drážďanech dorazila delší dobu očekávaná zásilka. Více než 500 stran partitury baletu Leopolda Koželuha La Ritrovata Figlia di Ottone II. Projekt "Češi ve Vídni" (Czech Masters in Vienna) pokračuje a my připravujeme uvedení tohoto baletu. Posluchači se mají na co těšit, skvělá hudba!!!

 

7.12.2017

ČEŠI VE VÍDNI Vídni úspěšně pronikají i do Švýcarska
Ve švýcarském rozhlase zaznělo dílo Leopolda Koželuha z našeho projektu Češi ve Vídni. Na reprízu se můžete těšit 1. ledna 2018.

 

27.10.2017

LEOPOLD KOŽELUH

Důležitou součástí projektu Češi ve Vídni je badatelská činnost. Dnes jsme opět pátrali v archivech a knihovnách, kde jsme objevili další mistrná díla Leopolda Koželuha.

 

19.10.2017

KOMICKÁ OPERA JOSEFA BÁRTY

Právě v těchto dnech přišel z Velké Británie překlad libreta komické opery o dvou dějstvích Josefa Bárty Das ist nicht gut zu raten – Dobrá rada drahá.
Překlad, přebásnění  a aktualizace je dílem mladé germanistky Jany Dušek Pražákové. Komická opera, která měla svoji premiéru 8. srpna 1778 v Burgtheatru ve Vídni, bude uvedena ve spolupráci s HAMU v češtině v koncertním provedení (novodobá světová premiéra) nejprve v roce 2019 v Pardubicích, potom v Jihlavě a v dalších městech. Připravuje se i uvedení ve Výmaru (ve spolupráci s Hochschule für Musik Weimar), kde bude opera Das ist nicht gut zu raten  (libreto Johann Gottlieb Stephanie mladší) uvedena v původním německém jazyce.

 

 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK