Aktuální dění

Aktuální dění

30. 1. 2018, 19.30, Musikverein Wien

Leopold Koželuh Symfonie g moll

Wiener Concert-Verein
Marek Štilec - dirigent

3.1.2018

Balet Leopolda Koželuh

a La Ritrovata Figlia di Ottone II.

Letošní rok i dnešní den začal skvěle. Z knihovny a archivu v Drážďanech dorazila delší dobu očekávaná zásilka. Více než 500 stran partitury baletu Leopolda Koželuha La Ritrovata Figlia di Ottone II. Projekt "Češi ve Vídni" (Czech Masters in Vienna) pokračuje a my připravujeme uvedení tohoto baletu. Posluchači se mají na co těšit, skvělá hudba!!!

 

7.12.2017

ČEŠI VE VÍDNI Vídni úspěšně pronikají i do Švýcarska
Ve švýcarském rozhlase zaznělo dílo Leopolda Koželuha z našeho projektu Češi ve Vídni. Na reprízu se můžete těšit 1. ledna 2018.

 

27.10.2017

LEOPOLD KOŽELUH

Důležitou součástí projektu Češi ve Vídni je badatelská činnost. Dnes jsme opět pátrali v archivech a knihovnách, kde jsme objevili další mistrná díla Leopolda Koželuha.

 

19.10.2017

KOMICKÁ OPERA JOSEFA BÁRTY

Právě v těchto dnech přišel z Velké Británie překlad libreta komické opery o dvou dějstvích Josefa Bárty Das ist nicht gut zu raten – Dobrá rada drahá.
Překlad, přebásnění  a aktualizace je dílem mladé germanistky Jany Dušek Pražákové. Komická opera, která měla svoji premiéru 8. srpna 1778 v Burgtheatru ve Vídni, bude uvedena ve spolupráci s HAMU v češtině v koncertním provedení (novodobá světová premiéra) nejprve v roce 2019 v Pardubicích, potom v Jihlavě a v dalších městech. Připravuje se i uvedení ve Výmaru (ve spolupráci s Hochschule für Musik Weimar), kde bude opera Das ist nicht gut zu raten  (libreto Johann Gottlieb Stephanie mladší) uvedena v původním německém jazyce.

 

 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou