Hudební agentura / Felix Slováček

Felix Slováček

Felix Slováček

 • V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy. V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“.
 • Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista, úspěšně vystoupil i s Filharmonií Bohuslava Martinů, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou Filharmonií, Conca Collegium, Orchestr Atlantis, Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Musica Minore, Komorní orchestr Antonína Dvořáka, Pražský filmový orchestr a dalšími, kde se představil jako zpěvák, klarinetista a saxofonista.

 • V roce 2007 se zúčastnil 10. festivalu swingové hudby, kde figuroval jako zpěvák v cyklu koncertů s australským legendárním trumpetistou, skladatelem a členem GRP allstar Big Bandu, Jamesem Morrisonem. V roce 2010 vystoupil na Jazzovém festivalu v Mikulově s RTV Big Bandem a Třeboňských Nocturnech jako sólista s Big Bandem Gustava Broma v roce 2011. Dále např. na  festivalech Jazz bez hranic, Moravia Music Fest, 10. Jazzového festivalu v Mikulově „pocta Karlu Kraugartnerovi“, na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013 a dalších. Vystupoval na mnoha koncertech a festivalech klasické nebo swingové hudby jak sólově, tak s orchestry v Čechách na Slovensku, Německu, Rakousku, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku a v Číně.

 • Své dirigentské zkušenosti získal při dirigování Big Bandu Felixe Slováčka a navštěvoval soukromé hodiny u prof. Jaroslava Vodňanského. Dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů na Mezinárodním hudebním festivalu Eduarda Nápravníka, Severočeskou Filharmonii při turné 2014 po ČR s legendární skupinou Nezmaři nebo Karlovarský symfonický orchestr, kde spolupracoval se slavným violoncellistou Michailem Utkinem /RUS/.

 • Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Českého zpěváka Karla Gotta po České a Slovenské republice s Big Bandem Felixe Slováčka, kde zpívá a je doposud stálým hostem. S Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do severního Německa a Španělska.

 • Roku 2010-2011 odjel na studijní stáž do norského Osla na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, studoval jazz vocals ensemble na jazzovém oddělení a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andrease Sundéna.

 • Je členem Pražského saxofonového kvarteta a Eduard Nápravník tria. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního Hudebního Festivalu Eduarda Nápravníka.

 • Programové tipy:

  Tenkrát na západě
  FELIX SLOVÁČEKsaxofon, KATEŘINA ENGLICHOVÁ - harfa
  Marcello, Morricone, Rota

  Trio Slováček-Ambroš-Grochovskij
  FELIX SLOVÁČEKsaxofon, MIROSLAV AMBROŠ - housle, VJAČESLAV GROCHOVSKIJ - klavír
  Massenet, Paganini, Saint-Saëns

Diskografie Felix Slováček

Felix Slováček THE RHYTHM OF THE MASTERS

Fotogalerie

Felix Slováček
Felix Slováček
Felix Slováček
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou