Hudební agentura / Symfon

Symfon

Symfon

  • Pěvecké kvarteto Symfon vzniklo na konci roku 2014 ku příležitosti novoročního vystoupení ve Stavovském divadle, kde se po úspěšném debutu členové rozhodli nadále spolupracovat.

  • Na jaře vystoupilo v rámci galakoncertu Hudební školy hl. m. Prahy a v létě 2015 se aktivně účastnilo Mezinárodní pěvecké dílny v Petrovicích pod vedením sbormistra Státní opery Praha Adolfa Melichara.
  • Rozsah repertoáru kvarteta je velmi široký, zahrnuje skladby od středověku až po skladby 21. století napříč všemi žánry.
  • Mezi poslední úspěchy kvarteta patří vítězství na mezinárodní pěvecké ansámblové soutěži Stonavská Barborka v prosinci 2015, nebo získání zlaté medaile a cenu za nejlepší umělecké provedení na Mezinárodním festivalu umění mládeže 2016 v Praze.
Václav Mašek - tenor
Vincenc Ignác Novotný - tenor
Jan Kukal - baryton
Jan Kos - bas

Programové tipy:

1) CESTA PÍSNĚ

Profilový koncert složený z českých a světových písní od renesance až po současnost. Na programu nejen J. Dowland, T. Morley, P. Attignant, A. Dvořák, alei R. Unterseher, E. Clapton či Beatles ve vlastních originálních úpravách a mnoho dalších.

 

2) CANTATE DOMINO

Koncert duchovní hudby - duchovní tvorba, moteta, baroko i spirituály. Na programu jak světoví (Orlando di Lasso, Hans Leo Hassler, Mikolaj Gomolka...), tak i čeští autoři (Adam Michna z Otradovic, J. C. Vodňanský...) či známé sklady ze Sborníku Dobřenského (1590)

 

3) SYMFON NA SCÉNĚ

Večer, který Vás provede nejkrásnějšími operními scénkami v nastudování režiséra Státní opery Lubora Cukra.


4) VÁNOCE SE SYMFONEM

Adventní a vánoční písně evropských národů, spirituály, koledy.


www: www.symfon.cz

 

Fotogalerie

Symfon
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou