Hudební agentura / Canzoneon

Canzoneon

Canzoneon

Momentálně nevystupuje!
Jiří Kukal - kontratenor
Ondřej Benek - tenor
Václav Mašek - tenor
Jan Kukal - baryton
Radek Martinec - baryton
David Malát - bas

…šest mužských hlasů, šest unikátních barev spojených v jeden celek… 

Sexteto tvoří studenti sólového zpěvu z vysokých uměleckých škol (HAMU, JAMU, Pražská konzervatoř), mj. laureáti mezinárodních pěveckých soutěží (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Iuventus Canti, Pražský pěvec, Písňová soutěž B. Martinů), které spojuje zájem o ansámblový zpěv a capella. 

Po úspěšných ohlasech prvních koncertů se členové sexteta rozhodli nadále spolupracovat pod vedením uměleckého vedoucího Jana Kukala. V prosinci 2019 se Canzoneon stává absolutním vítězem mezinárodní ansámblové soutěže Stonavská Barborka 2019. 

Repertoár ansámblu nyní zahrnuje nejen tvorbu starých renesančních mistrů, ale především mužské sbory romantické éry (A. Dvořák, J. B. Foerster, L. Janáček, J. Suk) 

Posláním Pánského pěveckého sexteta Canzoneon je trvale se zasazovat o propagaci ansámblové i sborové tvorby a navazovat na tradici postupně zanikajících pěveckých spolků a sdružení, jejichž fungování v sobě uchovává mnoho uměleckých, a v neposlední řadě společenských hodnot.

 

Programové tipy:

“Dialogo di liuto e voce” - 
Spojení mužských hlasů a renesanční loutny či theorby? Funguje! Společný koncert sexteta a přední české theorbistky Barbory Hulcové Vám představí hudbu starých mistrů z 16. a 17. století. Na programu O. di Lasso, C. Gesualdo da Venosa, B. Castaldi a G. Gastoldi nebo i čeští A. V. Michna či J. T. Turnovský.

Kompletní provedení všech mužských sborů Antonína Dvořáka

Láska opravdivá - Výběr z nejznámější mužské sborové tvorby českých skladatelů 19. a 20. století. Na koncertě zazní mj. i kompletní provedení slavného Foersterova cyklu “Devět mužských sborů” op. 37, či II. řada Zbojnických písní Bohuslava Martinů.

Canzone-ON napříč staletími - Profilový koncert sexteta, který obsahuje ty nejkrásnější vokální díla v rozmezí několika staletí. V první polovině procestujeme s renesančním madrigalem celou evropou (Lasso, Morley, Hassler, Des Prez), poté se přeneseme do 19. století k nejkrásnějším písním A. Dvořáka, J. B. Foerstera, a do 20. století k J. Sukovi a B. Martinů. Na konci koncert odlehčíme díky originálním autorským úpravám těch nejznámějších spirituálů.

 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK