Hudební agentura / Symfon

Symfon

Symfon

Václav Mašek - tenor
Vincenc Ignác Novotný - tenor
Jan Kukal - baryton
Jan Kos - bas

Pěvecké kvarteto Symfon vzniklo na konci roku 2014 ku příležitosti novoročního vystoupení ve Stavovském divadle, kde se po úspěšném debutu členové rozhodli nadále spolupracovat.

Na jaře vystoupilo v rámci galakoncertu Hudební školy hl. m. Prahy a v létě 2015 se aktivně účastnilo Mezinárodní pěvecké dílny v Petrovicích pod vedením sbormistra Státní opery Praha Adolfa Melichara.

Rozsah repertoáru kvarteta je velmi široký, zahrnuje skladby od středověku až po skladby 21. století napříč všemi žánry.

Mezi poslední úspěchy kvarteta patří vítězství na mezinárodní pěvecké ansámblové soutěži Stonavská Barborka v prosinci 2015, nebo získání zlaté medaile a cenu za nejlepší umělecké provedení na Mezinárodním festivalu umění mládeže 2016 v Praze.

 

Programové tipy:

CESTA PÍSNĚ
Profilový koncert složený z českých a světových písní od renesance až po současnost. Na programu nejen J. Dowland, T. Morley, P. Attignant, A. Dvořák, alei R. Unterseher, E. Clapton či Beatles ve vlastních originálních úpravách a mnoho dalších.

CANTATE DOMINO
Koncert duchovní hudby - duchovní tvorba, moteta, baroko i spirituály. Na programu jak světoví (Orlando di Lasso, Hans Leo Hassler, Mikolaj Gomolka...), tak i čeští autoři (Adam Michna z Otradovic, J. C. Vodňanský...) či známé sklady ze Sborníku Dobřenského (1590).

SYMFON NA SCÉNĚ
Večer, který Vás provede nejkrásnějšími operními scénkami v nastudování režiséra Státní opery Lubora Cukra.

ADVENTNÍ ČAS SE SYMFONEM
Adventní a vánoční písně evropských národů, spirituály, koledy.

 

 

Fotogalerie

Symfon
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus