Hudební agentura / Guido Segers

Guido Segers

Guido Segers

Guido Segers se narodil v belgickém městě Bree. Začal studovat na Royal Conservatory of Music v Bruselu. Již v začátcích svého studia v Bruselu a na Královské konzervatoři v Luttichu získal několik významných ocenění. Dále obdržel první cenu na prestižních soutěžích Pro Civitatae a TENUTO.

V letech 1985 až 1990 studoval u významného profesora Pierra Thibauda na věhlasné Konzervatoři National Supérieur de Musique v Paříži. Od roku 1985 působil jako sólový trumpetista v Nationale Orkest van Belgie v Bruselu a jako profesor na konzervatořích v Bruselu a Maastrichtu.

V roce 1994 Guido Segers zvítězil v konkurzu na post sólového trumpetisty Mnichovské filharmonie, která se řadí mezi nejlepší světové orchestry.

Jako komorní hráč na trumpetu je Guido Segers velmi žádán u mnoha prestižních hudebních těles. Společně s moskevským souborem Blechschaden, který tvoří členové Mnichovské filharmonie, ročně Guido Segers odehraje přes 70 koncertů po celém světě. Kromě toho je také zakládajícím členem souboru Brass Quintetu Mnichovské filharmonie.

Mimo účinkování v komorních souborech Guido Segers pravidelně vystupuje jako sólista s významnými orchestry, jako je například Mnichovský filharmonický orchestr, Nationale Orkest van Belgie, Limburgs Symphonie Orkest a mnoho dalších. Díky jeho výjimečnému talentu a mistrné interpretaci jsou jeho koncerty často nahrávány pro rozhlas a televizi.

Guido Segers  se také velmi intenzivně věnuje podpoře mladých umělců. Jeho pedagogická činnost zahrnuje i členství v předsednictvu Vysoké školy hudby v Tiflisu v Gruzii. Dále vyučuje pravidelně na mistrovských kurzech v Německu i v zahraničí.

V současné době je řazen mezi světovou špičku, jako sólový hráč na trumpetu a jeho vystoupení se vždy setkávají s obrovským úspěchem. V loňském roce natočil pro společnost ArcoDiva CD barokních koncertů pro trubku „Masters of Baroque“ a ve spolupráci s touto společností bude pokračovat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=g6VSNIUdvBg

https://www.facebook.com/MunichPhilharmonic/videos/1603700979675838/

 

Programové tipy:

GUIDO SEGERS - trubka, Komorní orchestr Quattro, Filip Dvořák - cembalo, Marek Štilec - dirigent
Tomaso Albinoni, Antonio Vivaldi, Giuseppe Tartini, Johann Sebastian Bach a další

 

Fotogalerie

Guido Segers
Guido Segers
Guido Segers
 
 
Gustav Mahler Festival Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou Klasika Plus ATDK