Hudební agentura / Štěpán Švestka

Štěpán Švestka

Štěpán Švestka

Po absolutoriu na Konzervatoři Brno ve třídě V. Horáka ukončuje studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením J. Podhoranského (2007).

Během studia získává nejvyšší ocenění v národních i mezinárodních soutěžích (Laureát Soutěže konzervatoří, 1. cena v soutěži pro střední školy „Yamaha”, 1. cena v soutěži pro vysoké školy „Yamaha”, absolutní vítěz mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“ a současně Cena za nejlepší provedení soudobé skladby, 1. cena v mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec” a současně Cena za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka, 1. cena v soutěži „O cenu Leoše Janáčka“ v oboru smyčcové kvarteto).

Na základě svých úspěchů byl doporučen k šestiměsíčnímu studiu u M. Rousiho na Sibeliově akademii v Helsinkách, jedné z nejprestižnějších hudebních univerzit v Evropě.

Svou sólistickou dráhu zahájil koncertním turné v Petrohradě a vystoupením na brněnském mezinárodním hudebním festivalu Moravský podzim. Jako úspěšný mladý sólista se publiku představil s orchestry doma i v zahraničí (Orchestr Konzervatoře Brno, Moravský komorní orchestr, komorní orchestr Musici Boemi, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Lotyšská filharmonie a další). Nepřehlédnutelná je též jeho nahrávací činnost pro Český rozhlas.

Pro svůj bravurně zvládnutý virtuózní program a hloubku uměleckého projevu patří k nejvyhledávanějším českým violoncellistům mladé generace. Součástí jeho repertoáru je rovněž řada kuriozit, které vzbuzují uznání nejen v uměleckých kruzích.

V současné době se Štěpán Švestka zabývá sólovým projektem, kde kombinuje zvuk klasického violoncella s kytarovými efekty, jako jsou: looper, octaver a harmonizér. Díky nim vytváří hudební podklady a doprovod přímo před publikem, což je opravdu nezvyklé: https://www.youtube.com/watch?v=UckJWuceP0c

 

Programové tipy:

Let čmeláka
Shadow Quartet
Bach, Mozart, Brahms

James Bond
nejslavnější hity stříbrného plátna
Shadow Quartet

Violoncellové variace
JANA BALÁŽOVÁ – klavír
Martinů, Dvořák

Fotogalerie

Štěpán Švestka
Štěpán Švestka
Štěpán Švestka
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou