Hudební agentura / Miroslav Ambroš

Miroslav Ambroš

Miroslav Ambroš

  • Studoval na hudebním gymnáziu J.Nerudy v Praze u prof. Jiřího Hnyka. Současně navštěvoval konzultace na vysoké škole C. M. von Weber v Drážďanech u profesora Ivana Ženatého, u kterého pak studoval na Pražské konzervatoři. V roce 2006 se stal posluchačem na Hudební fakultě AMU v Praze u prof. Ivana Štrause. V roce 2008 a 2009 studoval také na Hochschule für Musik und Theater Hannover u prof. Krzysztofa Wegrzyna. Od roku 2008 navštěvoval soukromé hodiny u Mistra Josefa Suka.
  • Absolvoval mistrovské houslové kurzy v kanadské Ottawě u profesora Manhattan school of Music Pinchase Zukermana a Eugena Druckera. Zúčastnil se také dalších mistrovských kursů  v Nizozemsku, Německu, Rakousku, Itálii a Švýcarsku  pod vedením A. Chumachenco, Z. Brona, R.Ricciho, G.Pauka a dalších.
  • Zvítězil v mnoha celostátních a mezinárodních soutěžích (Prague Junior Note, soutěž Bohdana Warchala na Slovensku, Kociánova houslová soutěž, Soutěž konzervatoří České republiky.)  Stal se absolutním vítězem mezinárodní soutěže „Du Prix des Jeunes Talents Européens de Musique Classique“ v Marseille (Francie).  Je držitelem prestižního ocenění společnosti YAMAHA a také absolutním vítězem Národní soutěže Concertino Praga pro komorní soubory.
  • Několikrát nahrával pro českou a slovenskou televizi i rozhlas a také pro marseillské, lucemburské rádio a BBC. V osmnácti letech natočil své debutové CD s klavíristkou Zuzanou Ambrošovou u hudebního vydavatelství  ArcoDiva.
  • V Čechách a na Slovensku hrál sólově takřka se všemi orchestry a dirigenty  P. Vronským, Z.Müllerem, E. Jaffem  (Izrael),  E. Rogistrem  (USA). J. Swobodou (Polsko), R. Štúrem (Slovensko) a dalšími. Nejvíce si cení spolupráce s dirigentem  Jiřím Bělohlávkem při provedení  Čajkovského houslového koncertu D dur ve Dvořákově síni Rudolfína s Pražskou komorní filharmonií.
  • Koncertoval na významných pódiích  nejen doma, ale i na Slovensku, v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Holandsku, Lucembursku, Chorvatsku, Švýcarsku a Kanadě. V roce 2008 uskutečnil mimořádně úspěšné turné s Czech Virtuosi Orchestra po jedenácti městech Španělska. V roce 2016 realizoval další velmi úspěšné turné po USA.
  • Hraje na vzácný nástroj italského mistra houslaře Camilla de Camilliho z roku 1734 zapůjčeného ze státní sbírky hudebních nástrojů Národního muzea.

 

Programové tipy:


ll Virtuoso
Miroslav Ambroš – housle, Zuzana Ambrošová - klavír
Tartini, Paganini, Ysaÿe, Kreisler, Ravel, Sarasate, Bodorová, Bazzini

Balady a Capriccia (sólové housle)
Paganini, Bodorová, Ysaÿe, Prokofjev, Bartók, Ševčík, Kreisler

Pocta Josefu Sukovi
Miroslav Ambroš – housle, Karel Vrtiška - klavír
Dvořák, Suk, Smetana, Martinů, Janáček, Korngold, Bodorová

Noc a sny
Miroslav Ambroš – housle, Zuzana Ambrošová – klavír, Luboš Skala - baryton
Händel, Bach, Tartini, Mozart, Gounod, Massenet, Schubert

Trio Slováček-Ambroš-Grochovskij
Felix Slováček – saxofon, Miroslav Ambroš – housle, Vjačeslav Grochovskij - klavír
Massenet, Paganini, Saint-Saëns

Tipy pro orchestrální koncert:

J.S.Bach: Koncert E dur, BWV 1042
W. A. Mozart: Koncert G dur, KV 216
F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert e moll, č.2 op. 64
P. I. Čajkovskij: Koncert D dur, op. 35
A. Berg: Koncert "Památce anděla"
S. Prokofjev: Koncert D dur č. 1, op. 19

Diskografie Miroslav Ambroš

Miroslav Ambroš IL VIRTUOSO

Fotogalerie

Miroslav Ambroš
Miroslav Ambroš
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou