Hudební agentura / Christina Johnston

Christina Johnston

Christina Johnston

  • Sopranistka Christina Johnston byla v pouhých 18 letech přijata na The Guildhall School of Music and Drama, kde získala stipendium. Své studium zde ukončila v roce 2010.
  • Pravidelně zpívá pod taktovkou významných dirigentů a spolupracuje s předními evropskými orchestry. V minulém roce uskutečnila své druhé sólové turné po České republice, Slovensku a Jižní Americe.
  • V roce 2012 debutovala na prknech Státní opery v Praze jako Královna noci v Mozartově Kouzelné flétně a ve Straussově operetě Netopýr, kde bravurně ztvárnila roli Adély. Ve Stavovském divadle se pak představila v další Mozartově opeře Don Giovanni, a to v roli Zerliny. Zazářila na turné po Německu, Rakousku a v ruské Kazani jako Olympia v Offenbachově opeře Hoffmannovy povídky. Dále zpívala v Německu, opět skvělou Královnu noci. Zde účinkovala i v premiéře Pucciniho opery Tosca, pod vedením dirigenta Waltera Attanasiho.
  • V roce 2017 chystá další turné po Jižní Americe. Svým zpěvem ohromila i mnohé evropské hlavy států, pro které vystupovala v rámci významných státních akcí. Byla pozvána do Číny, aby zde zazpívala pro tamní vládu, u příležitosti oslav výročí konce druhé světové války.
  • Christina se aktivně účastní také mnoha filmových projektů. Spolupracuje s českým skladatelem Robertem Jíšou. Její hlas zazněl například ve filmech Století Miroslava Zikmunda, 3D Aldabra a nyní spolupracuje na britském snímku o pobytu Mozarta v Praze.
  • Je pravidelnou sólistkou festivalu Art for Life v Praze. Natočila své debutové CD s The City of Prague Philharmonic Orchestra, které bude vydáno na jaře 2017.

 

 

 

Fotogalerie

(c) Benjamin Arthur
(c) Benjamin Arthur
Christina Johnston
(c) Miguel Alonso
(c) Miguel Alonso
Christina Johnston
Christina Johnston
 
 
Gustav Mahler Festival ASUMA Fly United Lesní společnost Ledeč nad Sázavou